Ovocné stromky a vzrostlé ovocné stromy

Zakládáte novou zahradu a přemýšlíte co na ni pořídit? Potom vás jistě správně napadne myšlenka vysadit na ni ovocné stromky, nebo vzrostlé ovocné stromy. Ovocné stromy nejenže vaší zahradě dodají osobité kouzlo, ale budete si moci dopřát chuť a vůni čerstvě utrženého ovoce z vlastní zahrádky. Může se vám zdát, že zasadit strom na vlastní zahradě je velice jednoduchou záležitostí, ovšem výsadba je naopak poměrně náročný proces, který vyžaduje řadu znalostí, pravidel a samozřejmě i zkušeností.

Chcete sklízet ovoce na vlastní zahradě?

Ovocné stromy a stromky vám budou přinášet radost i užitek po mnoho let. Výběru vhodného druhu a odrůdy ovoce je potřeba věnovat velkou pozornost, protože každá rostlina má specifické požadavky, které musíme dodržet, aby dobře rostla a plodila. Podle velikosti zahrady je potřeba se rozhodnout, jakého vzrůstu si strom pořídíme. Zvolit můžete malý stromek, který zarodí už rok po výsadbě, nebo vzrostlý strom, který bude rodit v plné síle po celá desetiletí. Vysoké kmeny vám na zahradě poslouží nejen jako užitková rostlina, ale i jako okrasný strom, který dává dostatek stínu. Ovocné stromy je možné pořizovat v různých velikostech, velkou výhodou je v dnešní době také možnost nákupu a výsadby i vzrostlých jedinců.

Pustit se do založení ovocné zahrady bez potřebných znalostí se nemusí vyplatit, proto se můžete obrátit na specialisty, kteří veškerý servis obstarají za vás. Nabízíme profesionální a vysoce odborné služby související s realizací zahrady a samozřejmě také s výsadbou ovocných stromků i vzrostlých ovocných stromů. Výsadba vzrostlých ovocných stromů zajistí okamžitý vzhledový efekt i možnost dřívější sklizně plodů. Vzrostlé ovocné stromy také lépe odolávají nemocem a škodlivému hmyzu. Ochotně vám poradíme s pořízením nejvhodnější odrůdy právě pro vaši zahradu. Poradíme také s řezem a následnou péčí.