Trvalky, traviny a cibuloviny

Toužíte-li po trvale krásné zahradě, která bude příjemně zelená a nejlépe neustále kvetoucí, jsme tady pro vás. Máte-li zájem o okrasné rostliny, jejich výsadbu a komplexní zahradnické služby, Zahrady Bula jsou tady pro vás.

Okrasná zahrada představuje útvar koncentrovaný na malé ploše zahrady. Na našich zahradách se snažíme vytvořit půvabné, barevně i tvarově sladěné výsadby, které ladí se svým okolím. Při své práci vždy používáme velmi hodnotné okrasné rostliny, přičemž dokážeme i s obyčejnějšími druhy okrasných rostlin vytvořit zahrady, v nichž se každá rostlina stává součástí půvabného a harmonického celku.

Stále krásná zahrada s trvalkami.

Jen máloco se vyrovná pohledu na záhon zaplavený barevnými květy trvalek. Trvalky jsou rostliny, které nás mohou těšit na zahradě řadu let a nabízejí mnoho zajímavých vlastností. Každým rokem nás překvapují krásnými listy i nádhernými květy. Mohou růst samostatně na vyhrazených záhonech, nebo doprovázet další rostliny. Sortiment trvalek je velice široký, snadno si z nich vyberete vhodné druhy pro nejrůznější zákoutí v zahradě, ať již ve stínu, či na slunci. Díky trvalkám také ušetříte, na rozdíl od letniček vám budou totiž dělat parádu několik let.

Chcete mít svou zahradu krásně rozkvetlou? Cibulové rostliny dokáží zahradám dodat radost a barvy téměř po celý rok. Cibuloviny naplní vaši zahradu barvami, tvary a vůněmi, jaké si lze jen představit.

Okrasné traviny jsou ozdobou zahrady.

Okrasné traviny jsou naprosto odlišné od ostatních rostlin, stávají se tak doslova obohacením pro každou zahradu. Nevyžadují mnoho péče a přitom jsou dekorativní po většinu roku. Okrasné traviny jsou stejně jako květiny a keře nezbytnou složkou zahradní kompozice. Jednotlivé druhy travin se liší výškou, barvou, tvarem listů, dobou i barvou kvetení. Najdeme tak mezi nimi jak dvoumetrové obry, tak i nízké polštářovité druhy. Výborně se hodí jako doplněk smíšených záhonů, ovšem velmi působivé jsou i v samostatných partiích.