Typy travních koberců

V posledních letech se stává v trendem zakládání trávníků s pomocí pokládky travních koberců. Pokud vyžadujete trávník, který bude skvěle vypadat, bude krásně sytě zelený, hustý, rovnoměrný a navíc bez chorob, plísní a plevele, je i pro vás ideálním řešením právě travní koberec. Pokládkou travního koberce dosáhnete okamžitého vzhledového efektu, ušetří vám až dva roky starostí a pravidelné péče. Tak dlouho totiž trvá, než se travní osivo promění v dokonalý travní koberec. Travní koberec je tedy výhodnou alternativou ke klasickému trávníku, který rostě pomalu a mnohdy i s nejistým výsledkem.

Dokonalý trávník ze dne na den.

Co to vlastně je travní koberec? Trávníkový koberec je trávník předem vypěstovaný specializovanou odbornou zahradnickou firmou na pěstitelských plochách. Trávníky jsou pěstovány pouze z velmi kvalitních osiv. Těsně před samotnou pokládkou je pás trávníku strojově odříznut spolu s potřebným drnem. Srolované pásy jsou ihned dodávány k zákazníkovi na místo, kde budou uloženy a okamžitě jsou pokládány na pečlivě připravenou půdu. V zásadě se travní koberce dělí na dva druhy rekreační trávníky a sportovní trávníky.

Rekreační trávníky . Plní estetickou i užitkovou funkci. Je to nejčastější typ, který je určený pro odpočinek, rekreační sportování, skvěle se hodí pro zahrady, parky, veřejnou zeleň, koupaliště, okolí bazénů, atd. Typický je pro ně hustý drn, dobře snáší i střední zátěž.

Sportovní - hřišťové trávníky . Sportovní hřišťové trávníky jsou určeny pro silně zatěžované plochy. Jsou celoročně vysoce odolné proti sešlapávání, po případném poškození rychle regenerují. Používají se na sportovních a silně zatěžovaných plochách u rodinných domů, na veřejných plochách, hřištích nebo na stadionech.