Mulčování porostů

Mulčování porostů v sobě skrývá několik výrazných výhod, které lze aktivně využít při plánování nebo obnově zahrady. Velmi vhodné je využití estetických a efektivních vlastností mulčování porostů i ve veřejných prostranstvích, v parcích, v representativních výsadbách před sídly firem nebo hotely. Mulčování porostů má velmi široké využití.

Hlavní předností je využití schopnosti zadržení nadměrného výparu rostlin. Rostlinám je tak přirozenou cestou zajištěna dostatečná závlaha po mnohem delší dobu. Mulčování tak nepřímo může šetřit vaše náklady a čas na pravidelné zavlažování, které ve veřejných prostranstvích navíc může být i technicky složitější. Mulčovací materiál navíc obsahuje přírodní živiny, které jsou zálivkou aktivovány a rostliny je mohou využít k aktivnímu růstu. Organická hmota pak jednoznačně zlepšuje vlastnosti půdy a zvyšuje odolnost vůči vodní i větrné erozi. U některých rostlin je přínosná i tepelně izolační vlastnost, která napomůže výsadbě bez poškození přečkat chladné zimní období.

Nebojte se mulčování

I bez přihlédnutí k pozitivnímu vlivu na osazené rostliny je mulčovací materiál hojně a často využíván i pro její estetické vlastnosti. Její aplikace je velmi jednoduchá, nevyžaduje téměř žádnou údržbu a je velmi cenově příznivá. Velmi jednoduchým způsobem tak můžete zkulturnit veřejnou výsadbu. Velmi vhodná je pro doplnění dřevin – tújí, stromků, okrasných záhonů. Dodá záhonům kompaktní ráz a zajistí rostlinám dostatečnou vláhu a živiny.

Rádi vám nabízíme možnost přesné kalkulace a návrhu ideálního množství mulčovacího materiálu podle vašich potřeb. Zajistíme i kompletní dodávku přímo na konkrétní pozemek a její aplikaci. Mulčování porostů v žádném případě není velkou investicí, dá se použít v univerzálním rozsahu. Překvapí vás, jak snadno pozdvihne celkový dojem okolí vašeho domu nebo firmy.