Štěpkování větví

V rámci výrazné obnovy nebo rekonstrukce zahrady vzniká poměrně velký biologický odpad. Zejména v podobě pořezaných keřů, větví a pokácených stromů.

Jednoznačně nejužitečnějším a nejsnadnějším naložením s tímto odpadem je štěpkování větví. Větve a tenčí kmeny jsou drceny ve speciálním stroji, který z nich přímo vyrábí mulčovací kůru. Ta pak svoje uplatnění nachází poměrně univerzálně. Mulčovací kůra je ideální prostředek pro rychlé a snadné zvelebení výsadby a některých typů záhonů. Dokáže zpomalit vysychání půdy, zásobí rostliny živinami a zvyšuje odolnost proti vodní a větrné erozi. Používá se kolem výsadby okrasných stromů a keřů, i na některé záhony. Nevyžaduje prakticky žádnou údržbu.

Velmi jednoduchý postup počítá pouze s využitím silného stroje. Nabízíme vám v rámci obnovy zahrady i snadné vyřešení odpadu. Štěpkování větví můžeme zajistit přímo na vašem pozemku. Odpadá tedy pro vás složitá manipulace a převoz větví do sběrny bio odpadu. Zpracovaný mulčovací materiál pak od vás odvezeme, opět vám ušetříme práci i čas s nakládáním s odpadem. Nebo vám můžeme nabídnout okamžité využití mulčovací kůry pro vlastní účely. Štěpkování větví je závislé pouze na obsluze speciálního zařízení, který dopravíme na váš pozemek a postaráme se o jeho obsluhu. Je finančně velmi nenáročné.

Štěpkováním k zušlechtění vaší zahrady

V rámci plánované obnovy nebo rekonstrukce zahrady vám již v úvodním projektu můžeme navrhnout takovéto efektivní naložení s dřevinami. Znovu využijete přírodní materiál. Vaše zahrada rozkvete jednoduchým zásahem do starých prorostlých stromů a nově vysazené stromy lépe vyniknou v esteticky upravených plochách.