Efektivita zavlažování

Automatický závlahový systém zajišťuje úsporné a ekonomické zavlažování. Systém se umí o trávník postarat efektivně, v závislosti na konkrétních přírodních podmínkách. Zbaví vás spousty práce, pomůže vám významně snížit spotřebu vody i starostí a přitom vaše zeleň bude vypadat svěže a zdravě, jako nikdy předtím.

Chytré zavlažování

Moderní automatické závlahové systémy pracují zcela bezobslužně. Zavlažují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší a proto spotřebují až o 30 % méně vody. Efektivitu automatického závlahového systému pomáhají zajistit ještě další komponenty, s jejichž pomocí se zavlažování přizpůsobuje vždy konkrétním podmínkám a lze si je nastavit přesně podle vašich požadavků. Jedná se o nejrůznější čidla. Díky čidlům automatický závlahový systém reaguje na změny počasí a nezavlažuje nadbytečně. V případě dostatku přirozených srážek, nebo po dobu silného větru, automaticky vypnou celý systém a zamezí se zbytečné a neefektivní spotřebě vody a tím i energie.

Čidla automatických zavlažovacích systémů

Spojením jednotky s čidly se dramaticky snižuje spotřeba vody, bez vlivu na zdraví a kvalitu trávníku. Jedná se o čidla srážek, půdní vlhkosti, nebo čidla větru, se kterými dochází k přizpůsobení provozu aktuálnímu počasí. Dešťový senzor reaguje na srážkovou činnost a vysílá pokyn pro vypnutí závlahy. Délka přestávky, po kterou je systém blokován čidlem, závisí na vydatnosti deště. Čidlo půdní vlhkosti měří aktuální vlhkost, stupeň vlhkosti si lze nastavit podle požadovaných potřeb. Systém lze také blokovat při silném větru. Všechna tato čidla zajišťují blokování závlahy po dobu, po kterou jsou aktivována povětrnostními vlivy. Díky nim automatický závlahový systém pečuje o zahradu či travnatou plochu nejen pohodlně, ale také velice ekonomicky.