Zavlažování - výhody, použití

Udržet trávník krásný a svěží není rozhodně jednoduchou záležitostí. Trávní plochy vyžadují mnoho péče. Na jejich vzhledu a zdraví se významnou měrou podílí také intenzita a frekvence závlahy. Automatické závlahové systémy umí efektivně vyřešit veškeré starosti se zaléváním. Lze je instalovat do starších i nově zakládaných zahrad.

5 důvodů proč si pořídit automatickou závlahu

1. Šetří čas a práci. Automatizace závlahy odstraní tolik neoblíbenou a zdlouhavou práci s konví, nebo hadicí. Ušetří mnoho času i nemalé úsilí. Velkou výhodou je také naprostá bezobslužnost systému, který se umí postarat o zahradu i v době vaší nepřítomnosti, například během dovolené.

2. Šetří náklady. Moderní automatické závlahové systémy pracují v ideálním čase pro zvlažování, tedy v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší. Díky tomu spotřebují až o 30 % méně vody. Efektivita celého systému může být ještě podpořena různými senzory - čidly srážek, půdní vlhkosti, větru, které umí případě dostatku přirozených srážek, půdní vlhkosti, nebo při silném větru celý systém odpojit dočasně ze systému.

3. Rovnoměrná závlaha. Automatický závlahový systém se dokonale přizpůsobí každé zahradě. Při kvalitním projektu i provedení automatické závlahy jsou postřikovače na pozemku rozmístěny tak, aby byla během zavlažování krytá celá jeho plocha.

4. Zavlažování je přizpůsobeno rostlinám. Díky možnosti naprogramování spouštění zavlažování můžete rostlinstvu na zahradě dodávat vodu v nejlepších časech, přesný čas je optimálně nastaven potřebám rostlin. Kromě zavlažování v přesně stanovenou dobu nabízí systém možnost nastavit si i délku a frekvenci zálivky. Takto lze reagovat na rozličné potřeby rostlin v závislosti na jejich druhu, stanovišti a propustnosti vody. Systém tak naprosto minimalizuje možnost škody z důvodu nadměrné, nebo nerovnoměrné zálivky.

5 . Zvýší hodnotu a prestiž nemovitosti. Krásně zelené okolí domu bezpochyby zvyšuje tržní hodnotu a prestiž nemovitosti. Pořízením automatické závlahy se také automaticky zvýší cena nemovitosti.