Zavlažování, dešťové jímky

Dešťová voda, která dopadá na zastavěné plochy, většinou pouze bez užitku odteče do kanalizace, nebo jen vsákne do pozemku. Přitom právě ze zastavěných ploch lze vodu snadno zadržovat a dále je používat k nejrůznějším účelům.  Když vezmeme v úvahu stále rostoucí ceny pitné vody, zjistíme, že využívání dešťových vod je velmi výhodné a ekonomické. K tomuto účelu slouží dešťové jímky, které vám takovou vodu pomohou akumulovat a dále ji využívat.

Využívejte dešťovou vodu chytře

Mezi nové současné trendy tak patří hospodaření s dešťovými vodami. Dešťová voda je skvělým zdrojem vody, který je zdarma a jednoduše se získává. Kromě toho si díky dešťové jímce také nepodmáčíte pozemek a ještě ušetříte náklady za pitnou vodu, kterou byste jinak museli použít. Dešťové jímky umožňují zachycení této srážkové vody a její další využití, ať již na zahradě, nebo v domácnosti.

Zavlažování dešťovou vodou

 Nejčastějším způsobem využití dešťové vody je zavlažování. V dešťové jímce se jednoduše shromažďuje voda a vy jí tak máte vždy dostatek, bez ohledu na aktuální počasí. Přitom pro závlahu trávníku, okrasných rostlin, ovocných stromů, i plodin určených ke konzumaci se dešťová voda skvěle hodí, protože ji rostliny přijímají nejlépe. Tato voda neobsahují chlor ani žádné jiné nežádoucí látky. Dešťovou jímku můžete také snadno napojit na automatický zavlažovací systém a vaše zahrada bude automaticky pravidelně zavlažována. Další možností je k jímce připojit hadici, tento způsob zalévání je sice náročnější oproti automatickému systému, ovšem jednodušší, než běhat s konví. Pokud se rozhodujete o pořízení dešťové jímky, je potřeba zvolit odpovídající velikost jímky s ohledem na to, k čemu se bude voda využívat, zda jen na zalévání, nebo i splachování, mytí auta atd.